‘Mos i kallxo babes’: Qe qysh harbohen studentet e reja n’Angli

Mija studentë vërshuen në rrugët e Portsmuthit në Angli për me festue nisjen e universitetit.

Kjo njihet si Java e Fillestarëve dhe tashma po kthehet në traditë që të kalohet tue konsumue alkool.

Disa prej studentëve kanë vetëm pak ditë larg shtëpisë por kjo nuk i ka pengue me u harbue.

Disa prej vajzave ishin vesh në mënyrë provokuese, me të mbrendshme ku shkruhej: “Mos i thuej babes”.

 

2-studi

 

4-studi

 

5-studi

 

6-studi

 

7-studi