Nji i vdekun dhe 4 te plagosun ne koncertin e T.I.

 

Nji person ka vdeke dhe 4 tjere jane plagose nga te shtanat me arme ne mbrapaskenen e Irving Plaza ne New York City ku kishte me performue rapperi T.I.

Policia ende nuk ka publikue emnat e viktimave, mirepo simbas mediave amerikane rapper’i Troy Ave nga Brooklyn asht kape nga nji plum.

Njerezit mbrenda salles se koncertit e pershkruen skenen kaotike. Policia tha se ky vend kishte detektore metalike dhe po hetojne nese ato jane perdore.

 

 

Asnji arrestim nuk asht ba deri tash dhe T.I. ka anulue te gjitha paraqitjet per ate nate.

Shperndaje në: