Nominimet MTV EMA: Votoni për Dua Lipën dhe Bebe Rexhën për triumfin e tyne

Janë ba publike listat e nominimeve të MTV EMA për vitin 2016. Justin Bieber dhe Beyonce udhëheqin me nga pesë nominime, ndërsa Selena Gomez, Adele e Rihanna janë po ashtu ndër ma të nominuemit.

Pjesë e kësaj liste janë edhe dy kangëtaret shqiptare, Bebe Rexha dhe Dua Lipa. Kangëtarja nga Dibra është nominue në kategorinë për yllin e ri ma të mirë dhe në kategorinë për depërtimin ma të mirë në skenën botnore, ndërsa kangëtarja nga Prishtina vetëm në kategorinë për depërtimin ma të mirë.

Ceremonia e MTV EMA  zhvillohet më 6 Nandor në Rotterdam të Holandës, ndërsa votimi asht i hapun.

Për të votue Dua Lipën klikoni këtu, ndërsa për Bebe Rexhën mund të votoni këtu.

Lista e plotë e nominimeve:

Kanga ma e mirë
Adele – “Hello”
Justin Bieber – “Sorry”
Lukas Graham – “7 Years”
Mike Posner – “I Took A Pill In Ibiza (Seeb Remix)”
Rihanna ft. Drake – “Work”

Video ma e mirë
Beyonce – “Formation”
Coldplay – “Up & Up”
Kanye West – “Famous”
Tame Impala – “The Less I Know the Better”
The Weeknd ft. Daft Punk – “Starboy”

Kangëtarja ma e mirë
Adele
Beyonce
Lady Gaga
Rihanna
Sia

Kangëtari ma i mirë
Calvin Harris
Drake
Justin Bieber
Shawn Mendes
The Weeknd

Performanca ma e mirë e drejtpërdrejtë
Adele
Beyonce
Coldplay
Green Day
Twenty One Pilots

Ylli i ri ma i mirë
Bebe Rexha
DNCE
Lukas Graham
The Chainsmokers
Zara Larsson

Ylli ma i mirë i zhanrit pop
Ariana Grande
Fifth Harmony
Justin Bieber
Rihanna
Selena Gomez
Shawn Mendes

Grupi ma i mirë rok
Coldplay
Green Day
Metallica
Muse
Red Hot Chili Peppers

Grupi ma i mirë alternative
Kings of Leon
Radiohead
Tame Impala
The 1975
Twenty One Pilots

Ylli ma i mirë hip-hop
Drake
Future
G-Eazy
Kanye West
Wiz Khalifa

Ylli ma i mirë në zhanrin elektronik
Afrojack
Calvin Harris
David Guetta
Major Lazer
Martin Garrix

Depërtimi ma i mirë
Alessia Cara
Anne-Marie
Bebe Rexha
Blossoms
Charlie Puth
DNCE
Dua Lipa
Elle King
Halsey
Jack Garratt
Jonas Blue
Lukas Graham

Yjet me fansat ma të zjarrtë
Ariana Grande
Beyonce
Justin Bieber
Lady Gaga
Shawn Mendes

Skena ma e mirë botnore
Duran Duran – Piazza Del Duomo, Milan (2015)
Ellie Goulding – Piazza Del Duomo, Milan (2015)
Jess Glynne – Isle of MTV, Malta (2016)
Martin Garrix – Isle of MTV, Malta (2015)
One Republic – MTV Evolution, Philippines (2016)
Tinie Tempah – MTV Crashes, Plymouth (2015)
Tomorrowland – Belgium (2016)
Wiz Khalifa – Isle of MTV, Malta (2016)

Ylli ma i mirë amerikan
Ariana Grande
Beyonce
Charlie Puth
Kanye West
Twenty One Pilots

Ylli ma i mirë kanadez
Alessia Cara
Justin Bieber
Drake
Shawn Mendes
The Weeknd

Ylli ma i mirë britanik dhe irlandez
Adele
Coldplay
Little Mix
Zayn
Years & Years

Shperndaje në: