Pamje tmerruese vijnë nga Uragani ‘Otto’ në Costa Rica (video)

Uragani Otto që ka perfshi Costa Rica’n t’Ejten, ka lanë të paktën 9 persona të vdekun nderkohe qe disa shtetas te tjerë janë zhduk.

Otto u përplas në brigjet e Amerikës Qendrore pranë kufinit të Nikaraguas dhe Costa Rica’s t’Ejten tue shkaktue shira të rrëmbyeshëm në rajon dhe tue ba që mija njerëz me u evakuue menjiher.

Uraganit ju ka ndalë fuqia gjatë ditës së sotme tue u dobësue në nji stuhi tropikale, raportojnë mediat lokale tue publikue pamjet e frigshme.

 

 

Shperndaje në: