Papa tentoi me i ndalue – Rolling Stones e tundën Havanën. Kqyreni!

1-rolling

Grupi i njohun, Rolling Stones e tundi Havanën edhe pse Papa Francis kishte ndërhy për të ndalue koncertin.

Ma shumë se gjysë milion njerëz morën pjesë në koncertin e grupit legjendar.

“Mirëmbrama kubanezët e mi,” tha Mick Jagger në spanjisht.

Koncerti historik vjen mbas vizitës historike të presidentit amerikan, Barack Obama në vendin komunist.

Por të Premten u mesue se Papa i kishte kerkue grupit të mos luente koncertin në të Premten e Mirë të Pashkëve.

Megjithatë ata nuk u ndalën.

“U kemi ba nji premtim popullit kubanez dhe nuk do i zhgënjejmë”.

 

2-rolling

 

3-rolling

 

 

 

5-rollingg

Shperndaje në: