Para 3 vjetesh ishte e panjoftun, sot ajo ka 10 milionë ndjekës (foto +18)

Shumë prej njerëzve të thjeshtë kanë arritë famë përmes Instagramit, ku Facebook asht kthy në mjet për me kontaktue me familjen dhe miqtë e vjetër, Twitter për me shpreh mendime, Snapchat vetëm për filtra, por Instagram ju ban të ndiheni nji “Zot dixhital”, argumenti për këtë asht Amanda Lee.

Amanda asht nji grue e bukur që hapi llogarinë e saj 3 vjet ma parë, por ndiqej vetëm nga miqtë e ngushtë.

Ajo asht nji trajnere personale në nji fitnes dhe pamvarësisht që kishte forma për t’u lakmue persëri ndiqej nga pak veta.

Por, si arriti Amanda në 10 milion ndjekës sot?!

Mbasi kishte stërvit nji të famshëm për videon e tij të hip-hop, Michelle i bani “tag” Amandës në foto dhe faqja e saj shpërtheu, tregon e famshmja dixhitale.

Me këtë ndryshim në numrin e ndjekësve, ku në nji ditë të vetme llogaria e saj u shtue me 80.000 ndjekës, Amanda vendosi me ndryshue edhe përmbajtjen e fotove tue postue foto dhe video nga ambienti i punës, fitnesi, ku jepte edhe leksione për me pasë nji trup sa ma të bukur dhe të shnetshëm.