Për nder të Ditës Ndërkombëtare të LGBT, Delawie ngriti flamurin e tyne bashke me atë amerikan në Ambasadë

Sot Ambasadori amerikan në Kosovë Greg Delawie, ngriti flamurin që përfaqëson komunitetin LGBT së bashku me atë amerikan.

Këtë bashkim të flamujve Delawie e bani për arsye se nesër asht Dita Ndërkombëtare Kundër homofobisë dhe transfobisë.

Në nji statusi në llogarinë e tij në Facebook të Ambasadës Amerikane, shkruen se SHBA’t kane me vazhdue me i mbrojte të drejtat e komunitetit LGBT.

Shperndaje në: