Peshku vampir po terrorizon Britaninë

Notarët kanë marrë alarmin e kuq mbas rritjes së numrit të peshqve gjakëpirës me gjatësi nji metër napër lumejtë e Britanisë.

Ky lloj peshku vampir, i cili ka dhambë të mprefta si nji sharrë, njihet për sulmet e tij ndaj njerëzve kur asht i uritun dhe numri i tyne asht rritë ndjeshëm në Britani.

Shperndaje në: