Presidentja e Kroacise e komenton edhe në Facebook ceremoninë e inaugurimit të President Thaçit

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic ka marrë pjesë sot në ceremoninë inauguruese të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Përmes llogarisë së saj në Facebook ka thanë se me praninë e saj në Prishtinë e ka dëshmue miqësinë e thellë ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës.

“Sot në Prishtinë kam dëshmue miqësinë e thellë ndërmjet Republikës së Kroacisë dhe Republikës së Kosovës”, ka shkuar zoja Grabar-Kitaroviq.

 

presidentja1 presidentja

Shperndaje në: