Presidentja kroate si ‘barbie’. Mahnitë Princin dhe Dukeshën

Kolinda Grabar Kitarovic u ka ba pritje mbresëlanëse Princit Charles dhe Dukeshës Camilla në Kroaci.

66 mysafirë ishin të ftuem nga Kitarovic e cila ishte organizatore e pritjes.

Presidentja kroate në darkë kishte ftue figura të ndryshme kroate nga skena politike, kulturore dhe sportive.

Britanikët e kanë quejt pritjen e Princit fantastike ndërsa dukjen e presidentes kroate e kanë quejt si nji “Barbie” por që vlerësojnë edhe zemërgjanësinë e saj.

 

 

 

2-presidentja