Publikohet lista e pjesëmarrësve në festivalin e RTSH, nji prej tyne ka me përfaqësue Shqipninë në ‘Eurovision 2017’

Festivali i kangës në Radio Televizionin Shqiptar ka me mbajtë edicionin e tij të 55’të në Dhetor të këtij viti.

Edhe këtë vit, ma se 24 pjesëmarrës kanë me konkurrue për me fitue çmimin e parë në garë, dhe për me përfaqësue mandej Shqipninë në “Eurovision 2017”, i cili mbahet në Maj të vitit 2017 në Kiev të Ukrainës.

Kjo asht lista e plotë e kangëve dhe kandidatëve pjesëmarrës në këtë festival:

Albulena Jashari

“Fjalët ia lë zemrës”

Muzika: Marsela Çibukaj, Briz Musaraj

Teksti: Gerald Xhari

Classic BOYS

“Dashuria për jetën”

Muzika: Endri Sina

Teksti: Saimir Braho

Dilan Reka

“Mos harro”

Muzika: Edmond Zhulali

Teksti: Agim Doçi

Edea Demaliaj

“Besoj në ëndrra”

Muzika: Fabian Asllani

Teksti: Edea Demaliaj

Edona Vatoci

“Mirëmëngjës”

Muzika: Edona Vatoci

Teksti: Edona Vatoci

Elson Braha

“Edhe një herë”

Muzika: Adrian Hila

Teksti: Pandi Laço

Erlind Zeraliu

“Dhimbja e gëzimit”

Muzika: Vasil Tole

Teksti: Fatos Arapi

Fabiola Agalliu & Agnesa Çavolli

“Shkon e vjen”

Muzika: Sokol Marsi

Teksti: Fabiola Agalliu

Festina Mejzini

“Atje lart”

Muzika: Eriona Rushiti

Teksti: Eriona Rushiti

Flaka Krelani

“S’dua t’flas”

Muzika: Qëndrim Krelani

Teksti: Qëndrim Krelani

Franc Koruni

“Macka”

Muzika: Franc Koruni

Teksti: Franc Koruni

Genc Salihu

“Këtu”

Muzika: Genc Salihu

Teksti: Genc Salihu

Lindita Halimi

“World”

Muzika: Klodian Qafoku

Teksti: Gerald Xhari

Linda Rukaj

“Vija e lumit”

Muzika: Linda Rukaj

Teksti: Linda Rukaj

Lorela

“Me ty”

Muzika: Alban Kondi

Teksti: Turjan Hyska

LYNX

“Sot”

Muzika: LYNX

Teksti: LYNX

Luka & Serxhio Hajdini

“Koha plaket”

Muzika: Serxhio Hajdini

Teksti: Luka Hajdini

Neki Emra

“Dashuri dhe urrejtje”

Muzika: Neki Emra

Teksti: Albatros Rexha

Orges Toce

“Shi diamantësh”

Muzika: Orges Toçe

Teksti: Orges Toçe

Rezarta Smaja

“Pse prite gjatë”

Muzika: Xhevdet Gashi

Teksti: Arsim Bujaku

Tiri

“Më zgjo”

Muzika: Enis Mullaj

Teksti: Sokol Marsi

Yll Limani

“Shiu”

Muzika: Yll Limani, Ilirjana Blakaj

Teksti: Yll Limani, Ilirjana Blakaj

XUXI

“Metropol”

Muzika: Genti Lako

Teksti: Ana Gramo

Xhesika Polo

“Eva jam unë”

Muzika: Marko Polo

Teksti: Alex Seitaj