Qe qysh ka me u doke skena e Eurovision 2016

Stokholmi ka me qene vendi ku do mbahet “Eurovision 2016”.

Suedia asht shteti ku u vendos me u mbajte kjo garë, mbas fitores që siguroi kangëtari suedez Måns Zelmerlöë.

Në faqen zyrtare të Eurovizionit njoftohet se gjysmëfinalet kane me u mbajte me 10 dhe 12 Maj 2016, ndërsa finalja e madhe ka me u organizue dy ditë ma vonë, me 14 Maj.

 

Shperndaje në: