Shqiptari merr çmim ndërkombëtar për macchiato (video)

Para do dite asht mbajtë Simpoziumi Europian i Kafes në Budapest.

Por, ajo çka e banë këtë ngjarje të veçant ishte nominimi i nji shqiptari për kontributin në industrin e kafes, i cili mandej ka fitue edhe çmim per ketë kategori, raporton gazetametro.

Shqiptari që jeton në Düsseldorf të Gjermanisë, Dritan Alsela, asht i njohun jo vëtem në qytetin e tij ku jeton dhe punon, por në të gjithë botën për shërbimin dhe pregaditjen e llojeve të ndryshme të kafeve.

Vetë Dritani ka ba të ditun në faqen e tij në Facebook që asht shpërblye më çmimin për kontributin e madh në industrinë europiane të kafës.

Shperndaje në: