Sonte në PriFest shfaqet ‘The Return’, dokumentari për momentet kyçe të Kosovës

 

Sonte n’oren 19:00 ne Sallen e Kuqe shfaqet dokumentari “The Return” nga regjisori Adam Soch i cili shfaq per here te pare nje nga momentet kyce te shtetit te Kosoves.

“The Return’ sjell pergjate nji  periudhe tre ditore, emma te njohun te artit, te cilet performuen perpara nji publiku ne “uri” per art dhe nje qyteti te shkaterruem.

Philip Glass, Paticia Kaas,Lulu, Big Country, valletaret e kompanise Martha Graham, ylli italian i muzikes rock Andrea Mignardi, Bruce Cockburn dhe kori i minatoreve nga Cape Breton te quajtun Men of the Deeps jane vetem disa nga pjesemarresit.

vanessa

Ky dokumentar asht prodhue nga aktorja Vanessa Redgrave, mike e Kosoves dhe anetare e bordit dhe mbeshtetese e PriFest.