Statusi prekës i 28 vjeçares që mbeti e vrame nga sulmet në Stamboll

Nji ndër emnat e viktimave nga sulmi terrorist në Aeroportin Ataturk të Stambollit asht Gulsen Bahadir, punonjëse e nji kompanie ajrore.
Veç nji javë para shpërthimeve, nga të cilat humbën jetën mbi 40 persona dhe u plagosën qindra të tjerë, Bahadir postoi në llogarinë e saj në Facebook nji status që mbas vdekjes së saj, tingëllon vërtet prekës.

Derisa bante thirrje për paqe, ajo shkruen “Jo luftë, insistoj, dashni!” (No war, I insist, love”).

d-4