Sulmuesi vetëvrasës hedh veten n’erë – gjatë luftimeve në Mosul (+16)

Nji sulmues vetëvrasës ka hedh veten në erë gjatë luftimeve të cilat janë tue u zhvillue për rimarrjen e Mosulit, qytetit të dytë ma të madh të Irakut.

CNN ka shfaq nji video në momentin kur sulmuesi i afrohet forcave të koalicionit, dhe nji ushtar teksa tenton me ikë nga sulmuesi, rrxohet për toke.

Pamjet bahen ma të randa, në momentin kur sulmuesi vetëvrasës shpërthen bombën dhe pjesët e trupit të tij shihen tue fluturue në ajër.

 

 

 

Shperndaje në: