Vdekja e Prince – Fans’at i bajnë homazh në klubin ku u xhirue ‘Purple Rain’

 

Qinda fansa te Prince kcejne ne nji klub ne Minneapolis, ku asht xhirue videospoti ‘Purple Rain’,  tue ba keshtu homazh per vdekjen e pop ikones.

Vdekja e Prince ishte e papritun dhe e befasishme dhe humbja e tij shkaktoi dhimbje te te afermit, miqte, koleget, fansat edhe per Presidentin Obama.

 

 

 

Shperndaje në: