Vdes legjenda e muzikës Don William (video)

Legjenda e muzikës kantri, Don William ka humb jetën  në moshën 78-vjeçare.

Gazetari i tij njoftoi se ai po luftonte prej kohësh me nji smundje.

Don William ka sjellë hite të mëdha për muzikën botnore si ‘You’re my best friend’, ‘Love me again’ dhe ‘I’m just a country boy.’

Don u martue me Jo Butcher në vitin 1960 dhe kanë gëzue prej vjetesh dy djemjtë Gary dhe Timmy.

Në 2016, ai anuloi të gjitha koncertet prej gjendjes së rëndueme shëndetësore dhe mbas nji muaji njoftoi daljen në pension.

 

Shperndaje në: