Volkswagen e sjell kerrin pa shofer, kqyreni qysh duket (foto)

Ai asht përshkrue si nji kryqëzim midis “nji tosteri dhe Apple iMac me rrota”, por pamvarësisht formës së çuditshme që ai ka, Volkswagen beson se ai ka me qenë e ardhmja e kerreve pa shoferë.

Kompania gjigante e automobilizmit ban të ditun se kerri, i cili ka me pasë funksionojë vetëm me energji elektrike, ka me dalë në shitje në vitin 2025.

 

Shperndaje në: