Zbulohet tuneli 800 metra, qe sa tonë drogë ka mbrenda tij

tuneli

Asht zbulue nga agjentët amerikanë nji tunel rreth 800 metra i gjatë i cili pershkruente vijën kufitare nga Tijuana, Mexiko deri në nji zonë industriale në San Diego.

Tuneli ka rezultu të funksionojë si nji magazinë droge, mbasi në të janë gjet shtatë tonë marijuanë, nji tonë kokainë.
Mesohet se tuneli kishte edhe nji sistem të vetin hekurudhor.

Mediat amerikane e pershkruejnë këtë tunel, si ma të gjatin zbulue ndonjiherë në kufi me Mexiko.

“Tuneli asht i pajisun me nji sistem hekurudhor, ventilim, dritat dhe nji ashensor të madh” janë shpreh zyrtarët.

 

2-tuneli

 

3-tueli

 

4-tuneli

 

5-tuneli

Shperndaje në: