E Premte, 21 Tetor 2016

Lajme

Ambasadori amerikan e jep nji mbeshtetje të madhe për Kosovën!

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, në nji status në Twitter ka mbështet vendimin për suspendinin e zyrtarëve korrektues ndaj të cilëve asht ngrit...

Sali Mekajt tash i ka ra ndermend me dhanë dorëheqje!

Sali Mekaj ka dhanë dorëheqje nga posti i kryetarit të Gjykatës së Apelit. Sali Mekaj ka qenë i suspenduem nga KGJK që nga momenti kur...

Mustafaj: Rama s’ka të drejtë, por edhe nuk din me folë për Kosovën!

Ish ministri i Jashtëm në kohën e Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj shprehet se Edi Rama nuk mund të flasë në emën të Kosovës. Në nji...
kadriveseli

Kreu i Kuvendit, qe çka thotë për Trepçën!

Mbas takimit me femijët e punëtorive të demokracisë, Kadri Veseli foli edhe për “Trepçën”. Gjatë vizitës që u bani femive që po ndjekin programet e...

Zbulohen emnat: Qe kush nga BDI ka me deshmue në rastin ‘Kumanova’

Avokati mbrojtës i rastit “Lagjja e Trimave – Kumanova”, Naser Raufi, në seancën e sotme gjyqësore ku po mbahej gjykimi i Sulejman Osmanit, i...

Operacion i madh kundër drogës në Shqipni

Policia e Shtetit në Shqipni ka ndermarrë nji operacion të gjanë antikanabis në disa zona të vendit. Simbas informacioneve të para janë mbi 300 forca...

Rrefimi për Angela Merkelin dhe ‘dashnoret e saj ballkanikë!

Shumë gjana i ndajnë Aleksandrin me Edin. Njani ka qenë nji ish-ushtar i partisë, tjetri ka qenë artist në jetën e maparshme. Aleksandri asht gjaknxehtë, Edi...

Foto: Kjo asht shokuese, këtu banojnë militantët e ISIS!

Pluhun dhe rrënoja që rrethojnë hymjen e nji tuneli në dhomën e nji ndërtese tashma të braktisun. Në nji tjetër foto, nji kuzhinë ku dyert...

Veseli: E pakuptimtë që BE ndërton mure për Kosovën!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shpreh se lufta kundër komunizmit ishte luftë për me shemb muret që ndanin dhe izolonin popujt,...

Keni me u befasue sa miliarda kredi ka marrë Arabia Saudite

Arabia Saudite ka marrë nji kredi me vlerë rekord prej 17,5 miliardë dollarësh, kredia e parë në tregun ndërkombëtar, njoftoi banka HSBC, që ban...

Rrokum Roll n'Facebook

Rrokum.TV Live

RROKUM n'DIGITALB

Lajmet Qendrore

video

Lajmet Qendrore (20.10.2016)