​Hetimi për SHIK’un, kjo çka thotë Kamishi për Ymerin ka me ju shokue!

Ish-zyrtari i Shërbimit Informativ të Kosovë, njiherësh deputeti i PDK’s, Bekim Haxhiu ka folë rreth moskrijimit të Komisionit Parlamentar i cili kishte me hetue punën dhe veprimtarinë që kishte SHIK’u në Republikën e Kosovës.

Iniciativa e subjekteve opozitare (Vetëvendosje, AAK dhe Nisma) nuk kishte marrë mbështetje nga Lidhja Demokratike e Kosovës, parti e cila shumë herë ka akuzue për vrasje organizatën të cilën e kishte udhëheq Kadri Veseli.

Simbas Haxhiut, akuzat nga LDK janë absurde dhe të pavërteta.

Deputeti i PDK’s, në nji prononcim për Indeksonline, thotë se asht i hapun që ai dhe SHIK’u me u hetue.

Ma tej, Haxhiu ka komentue edhe deklarata e kryetarit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Visar Ymeri, lidhun me kërkesën e vitit 2011 për hetimin ndaj SHIK’ut i cili dje e ka ba në Rrokum Roll të Televizionit Rrokum.

“Si ish-pjesëtar i SHIK’ut, me krenari dhe mburrje ndihem që në biografinë time e kam të shenueme që kam qenë pjesë e këtij shërbimi. Uroj që z.Visar Ymeri t’i mbledhë krejt nënshkrimet e nevojshme. Jemi të hapurn për çdo bisedë. Se mos po brengoset Visar Ymeri se punon shërbimi inteligjent serb në Kosovë?, absolutisht jo, ndoshta edhe bashkëpunon me ta”, ka thanë ai.

 

ymeriiiii

 

 

Shperndaje në: