​Pacolli reagon për intervistën dhanë televizionit zvicran: Kjo asht e vërteta

Presidenti i AKR, Behgjet Pacolli, ka reague në rrjetin social Facebook lidhun me nji shkrim të mediave zvicrane, e për të cilën kanë shkrue edhe mediat në Kosovë.

Reagimi i Pacollit:

Sot në disa mediume kosovare dhe shqiptare, është transmetuar intervista ime (e shtrëmbuar) dhënë për televizionin Zviceran SRF. Për korrektësi dhe informatë të drejtë, ja linku i intervistës origjinale, në gjuhen gjermane. E preferoj seicilin ta lexon drejtë. Kjo intervistë e shtrëmbuar është paraqitur së pari në Facebook të Enver Robellit e pastaj edhe në portalin ku ai shkruan. Për informatë, Robelli është denuar një herë nga gjykata Zvicerane për shpifje ndaj meje.

http://www.srf.ch/news/international/diese-regierung-wird-ihr-mandat-erfuellen

Shperndaje në: