3 shqiptare ja prejne kryet shqiptarit n’Greqi, dhe e marrin me vete n’Shqipni!!!

227842_m

Mediat greke zbardhin fakte te reja rreth vrasjes se bariut, Bledar Tërpollari, nga Skrapari. Simbas mediave greke, Terpollarit ja prejne kryet tre shqiptare tjere.

Dy prej shqiptarëve e kanë marrë kryet me vete në Shqipni, shkruen media greke.

Personi i trete shqiptar qe asht arrestue nga policia greke, mohon se ka dore në vrasjen makabre të bariut 25 vjeçar Bledar Tërpollari. Po ky person, nga ana tjeter, akuzon dy shoket e vet të cilët, simbas tij, mbasi e kane egzekutue barbarisht Terpollarin, ja kane marre kryet me vete n’Shqipni.

Bledar Tërpollari u gjete i vramë mizorisht në nji fshat të Igumenicës në Greqi. Trupi i pajetë u gjete pa krye nga fermerët e zonës. /Shqiptarja.com/