A ka me përkrah Amerika çdo vendim për Demarkacionin? Kështu përgjigjet Haradinaj

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka ripërsëritë qëndrimin se Demarkacioni me Malin e Zi ka gabime dhe se ai ka me u rishikue.

Këtë qëndrim ai e dha mbas nji takimi që pati me bashkëpartiakun e tij tij, ministrin e ri të Infrastrukturës Pal Lekaj.

I pyetun se ambasada amerikane simbas raportimeve në media nuk ka me përkrah version tjetër të Demarkacionit, Haradinaj thotë se çdo ndryshim ka me u ba në koordinim të plotë me mekanizmat ndërkombëtarë dhe smbasada e ShBA nuk ka deklarue se nuk përkrah vendimin e qeverisë.

Shperndaje në: