Abrashi: Kosova po bahet, Trepça asht pronë e qytetarëve të Kosovës

Mbas kalimit të Projektligjit për Trepçën në lexim të parë, ka reague ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi.

Abrashi i asht gëzue votimit të këtij Projektligji, tue thanë se tashma Trepça asht pronë e qytetarëve të Kosovës.

“Trepça është e pronë e qytetarëve të Kosovës. Ligji hap të ardhmen e saj. Kosova po bëhet, hap pas hapi. Urime të gjithëve!”, ka shkrue Abrashi.

Shperndaje në: