Abrashi: Qoftëlargu Qosja, po nxit gjakderdhje ndërshqiptare

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka thanë se Rexhep Qosja asht mate mbas lufte në zgjedhjet e para, por  ate e deboi populli i Kosovës.
Abrashi e ka quejt “dreq” Qosjen, tue thanë se me ‘çapitjet e tij’, po provon të nxis gjakderdhje.

Ky asht postimi i plotë i Abrashit në Facebook:

Qoftëlargu paska dal nga errësira e historisë ku e degdisi populli i Kosovës me votë, në zgjedhjet e para pas luftës.
Qoftëlargu sonte s’la gjë pa thënë në çapitjet e tij të fundit për të “shijuar” edhe një gjakderdhje ndër shqiptare.
Me këtë mizantrop duhet të veprojmë thjeshtë, shpërfillje!
Me të sha i keqi është shenjë e mirë!

Shperndaje në: