Aeroporti i Brukselit nji ditë mbas sulmeve!

aeroporti ne bruksel

Këto janë pamjet që vinë nga aeroporti i Brukselit n’orët e para të mëngjesit të sotëm, ku policia po ushtron kontrolle t’imtësishme në të gjitha kerret që qarkullojnë n’aeroport.

Gjithashtu në terren ndodhen edhe forcat e ushtrisë në kuadër të ruejtjes së rendit dhe sigurisë.

Aeroporti i Brukselit asht blindu me masa tejet të nalta sigurie nji ditë mbasi dy shpërthime me bombë goditën qendrën e transportit në periferi të kryeqytetit belg.

Nji ditë mbas tragjedisë policia ndodhet në zi kombëtare teksa policia asht nën ndjekje të gjurmëve të personit të tretë të fotografuem n’aeroport, si Najim Laachraoui.