Afganistan, sulm vetëvrasës n’afërsi të ambasadës amerikane!

Nji shpërthim i madh ka trondit Kabulin, afër ambasadës së SHBA’ve dhe disa ministri të qeverisë afgane dhe agjencive të sigurisë.

Si raportojnë mediat e hueja, të paktën shtatë persona janë vra dhe 327 të plagosur.

 

Shperndaje në: