Ahmeti asnji fjalë për vrasjen e 16 vjeçarit në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ende s’e ka thanë asnji fjalë për vrasjen e Aulon Zekës, i cili ishte nxanës në shkollën “Zenel Hajdini” të kryeqytetit.

Postimi i fundit i Ahmetit asht përgjigje ndaj akuzave të PDK’s, se ka keqpërdorë pushtetin në Prishtinë.

“PDK paska thene se kam mashtruar për ujin, busat dhe tregun e prodhimeve vendore

1. Uje 24 ore✔️

2. Autobusët✔️

3. Tregu i prodhimeve vendore”, ka shkrue Ahmeti.