Aida Dërguti: Na nuk ndalemi!

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Aida Dërguti, ka thanë se opozita nuk ka me u ndal në asnji mënyrë, dhe se çdo veprim i partive opozitare ka me qenë i kordinuem.

Dërguti në nji postim në Facebook ka shkrue se opozita ka me vazhdue angazhimin e saj për me krijue nji rezistencë mbarë shoqnore, kundër Qeverisë.

Shkrimi i plotë:

Opozita e bashkuar vijon angazhimin e saj për krijuar një rezistencë mbarëshoqërore, kundër një Qeverie të korruptuar e kriminalizuar, e cila është zënë në shkelje të Kushtetutës. Çdo veprim i yni do të vazhdojë të jetë i koordinuar.
Ne nuk ndalemi!