Ajnishahe Halimi: Vetëvendosje asht parti terroriste, ekstremiste

ajnishahe halimi-roll

Ish anëtarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Ajnishahe Halimi tha se partia Vetëvendosje ka droe me u hape dhe nuk i pranon ndryshimet. Halimi, që dikur ishte anetare e kesaj partie e sot asht partine  Fraksion Plus, ka tregue per Indeksonline për njerëzit që ajo i quen ekstremist në Vetëvendosje, për ata që kontrollojnë shkrimet në Facebook, për anëtarët nga Shqipnia që kanë fuqi të jashtëzakonshme.
Ajo tregon për herë të parë edhe përplasjet në mes ish- anëtarëve të partisë FER që iu kanë bashkue Vetëvendosjes.
Halimi, që u përjashtu nga Vetëvendosje, nuk heziton me quejt  edhe terroriste partinë e Visar Ymerit.
Simbas Halimit, përdorimi i koktej mollotovit dhe shkatërrimi i shtetit, ka vetëm nji term – terrorist.

 

INTERVISTË I Ajnishahe Halimi: Vetëvendosje është parti terroriste, ekstremiste dhe e frikshme

Posted by IndeksOnline on Wednesday, March 23, 2016

Shperndaje në: