Alarm në Londër: Evakuohet parlamenti britanik!

Parlamenti i Britanisë së Madhe asht evakuue për shkak të nji kercënimi për sulm, raportojnë mediat britanike.
Simbas mediave në fjalë, stafi i parlamentit dhe anëtarët janë urdhnue me lanë menjiherë ndërtesën.

Në disa fotografi që janë shpërnda në rrjetet sociale shihet se nji numër i madh i njerëzve teksa kanë leshue ndertesën e parlamentit.

Policia nuk ka dhanë ndonji informacion në lidhje me rastin.

 

2-parlamenti

 

3-parlamenti

Shperndaje në: