Ambasadori gjerman: Gjermania ka me mbështetë Serbinë, pamvarësisht nga qeveria

Ambasadori gjerman në Serbi, Aksel Ditman, ka thanë se Serbia mundet me u mbështetë në Gjermaninë, në rrugën e saj europiane, pa marrë parasysh se kush asht në krye të qeverisjes.

“Asht e qartë se qeveria ka me u ba gjithsesi, ka me qenë pro-europiane dhe ka me mbështetë Serbinë”, ka thanë Ditman, transmeton Indeksonline.

Shperndaje në: