Amerika e ‘provokon’ Korenë edhe në këtë mënyrë

Avionë luftarakë amerikanë kanë fluturue pranë Koresë së Veriut për me tregue se “Presidenti ka shumë opcione ushtarake për me mposht çdo kërcënim”.

Lajmi bahet i ditun këtë të Shtunë nga Pentagoni, pa dhanë shumë detaje.

Marrëdhaniet mes dy shteteve kanë qenë shumë te tensionueme së fundmi mbas dekoratës së Trump në OKB se ka me shkatërrue Korenë e Veriut nëse ajo kërcënonte SHBA’t dhe kundërpërgjigjen e krahut tjetër se “kemi me vijue me programin bërthamor”.

 

Shperndaje në: