Amerika premton mbështetje për mirëqenien e qytetarëve

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka prit në nji takim njoftues, Ambasadorin e Shteteve të Bashkueme të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie.

Delawie, uroi Ministrin Reçica për detyrën dhe e siguroi se mbështetja e SHBA’ve nuk ka me mungue në të gjitha projektet që ngritin kualitetin dhe përmisojnë mirëqenien e qytetarëve të Kosovës.

Reçica falënderoi Ambasadorin Delawie për vizitën dhe në veçanti për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA’ve dhanë Kosovës në rrugën e saj të shtetndërtimit.

 

 

Shperndaje në: