Angela Merkel: Gjermania në pikëllim të thellë për ata që s’do të kthehen kurrë ma

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thanë para pak çastesh në Berlin se Gjermania asht në pikëllim të thellë për ata të cilët s’do të kthehen kurrë ma në familjet e tyne.

“Ndajmë pikëllimin me ju familjet – mendojmë për ju dhe jemi tue vuejt me ju,” tha Merkel, raporton The Guardian.

Ajo ka thanë se shpreson se të lënduemit në Munich kanë me u shërue shpejt.

Shperndaje në: