Anijet ruse kalojë nëpër Kanalin Anglez, Britania në momente të papame tensioni (Video)

Nji flotë me luftanije ruse kaloi nëpër Kanalin Anglez këtë mëngjes të së Premtes, gjatë udhës për në Siri, raporton The Independent. Aeroplanmbajtësja ruse e admiralit Kuznetsov dhe kontingjenti i tij me shtatë anije po lundron drejt bregdetit sirian për me marrë pjesë në sulmin në Aleppo.

Më vete ata kishin dy anije ruse që po vinin në veri nga Portugalia për me ju bashkue task forcës.

Dy anije të marinës britanike janë ngritë në kambë dhe po vëzhgojnë hap mbas hapi kalimin. Ministria e Mbrojtjes tha se ata kanë me i vëzhgue rusët në cdo hap të hedhun në ujnat britanike.

 

 

3600_11477040911

Shperndaje në: