Ankara: Ushtria ka marrë Aeroportin dhe Televizionin Shtetnor

Ushtria ka marrë nën kontroll aeroportin “Ataturk” dhe televizionin shtetnor

Lidhur me ngjarjen ka reague kryeministri turk, Binali Yıldırım, i cili u shpreh gjatë nji konference për shtyp se disa grupe mbrenda ushtrisë turke duen me rrxue qeverinë legjitime.

Ai tha se forcat e policisë turke kanë fillue operacionin për neutralizimin e këtyne milicive, siç i quejti ai. 

Shperndaje në: