Arifi: Vetëvendosje, përjashtuese për ata që mendojnë ndryshe!

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi i ka ftue të rijtë që të jenë ma të hapun në politikë, tue thanë se Lëvizja Vetëvendosje asht shembull ma i keq për këtë.

Simbas tij, ky subjekt politik asht i mbyllun dhe përjashtues për ata që mendojnë ndryshe.

Këto komente ai i bani gjatë nji ligjërate të mbajtun sot në kolegjin ISPE në Prishtinë.