Arrestohen 3 persona për plaçkitjen e bankës në Fushë Kosovë

arrestimi policia

Për plaçkitjen e nji filiali banke në rrugën ‘Nënë Tereza’ në Fushë Kosovë, janë arrestue sot tre të dyshuem.

Lajmin e kanë konfirmue vetë Policia e Kosovës, të cilët kanë ba të ditun edhe inicialet e t’arrestuemve si dhe shtetësinë.

Bahet fjalë për 26 vjeçarin V.G, 27 vjeçarin P.M si dhe 32 vjeçarin M.H, që të tre shtetas të Kosovës.

Të tre janë arrestue si të dyshuem për përfshimje në grabitjen e nji banke që ndodhi para 10 ditësh.

 

Shperndaje në: