Asht lirue Azem Syla

azem-syla_0209110912_1

Ish-deputeti i PDK’s, Azem Syla asht lirue nga paraburgimi. Atij i ka skadue masa e paraburgimit, tue ju zavendësue me masë paraqitje në Polici.

Në vendimin që e ka sigurue Indeksonline thuhet se, Syla duhet të paraqitet në Policinë e Kosovës nji herë në javë, në stacionin ma të afërt.

Syla akuzohet nga Prokuroria për tjetërsim pronash dhe si udhëheqës i nji grupi kriminal.

Shperndaje në: