Qeveria ja vazhdon mandatin EULEX’it, qe edhe sa vjet!

qeveriaaa

Qeveria e Republikës ka vendos edhe për dy vjet me ju vazhdue mandati i Misionit të Bashkimit Europian, “EULEX” në Kosovë.

Ky vendim asht marrë para pak çastesh në mbledhjen e sotme të qeverisë Mustafa.

Asht mbledhë kabineti qeveritar, por ende nuk dihet pse

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa e ka ftue kabinetin qeveritar qysh në mengjes.

Ndryshe nga herët e kalueme kur mbledhjet janë mbajtë zakonisht të Merkureve prej orës 09:00, sot (e Premte) mbledhja e egzekutivit bahet me fillim prej orës 08:15.

Ende nuk asht ba e ditun se cilat janë pikat e rendit të ditës dhe arsyeja pse po mbahet mbledhja të Premten.

Shperndaje në: