Bardhyl Meta, qe qysh ironizon me Adem Salihajn!

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bardhyl Meta ka komentue atë që sot bashkë partiaku i tij, Adem Salihaj ka ba sot.

Salihaj në nji konferencë për media tue pretendue se do të thotë diçka ekskluzive, ka thanë se në nji hapësinë mes Afganistanit dhe Pakistanit jeton nji popull që quhet “Kalash”, e që ka prejardhje ilire.

Por në mesin e shumë komenteve ironizuese për këtë që ka thanë Salihu asht edhe Bardhyl Meta, deputet i LDK’s.

Ai në Facebook, ka shkrue se kolegu i tij, përveç që e ka lanë pa fjalë, ja ka ndalë edhe frymën.

 

Postimi i plotë i Metës:

 

Ev, ev, ev… për Zotën, jo që m’la pa tekst, kolegu, Adem Salihaj – po ky thjeshte, m’a nali edhe frymën…!?

Guxim, guxim njeri, guxim shume i madh…!

phaaaa, çfarë…