Basha: Interesi jone i perbashket asht integrimi europian

Gjate konferences se perbashket te kryetarit te PD te Shqipnise, Lulzim Basha dhe kryeparlamentarit Kadri Veselit, folen per sfidat qe ka Kosova ne kete faze delikate politike dhe pergezoi Veselin per tejkalimin e situates.

Ne anen tjeter, Veseli falenderon Bashen per viziten e tij dhe bashkepunimin e ndersjelle ne sfidat e perbashketa midis dy shteteve. Veseli tha se interesi i perbashket i te dy shteteve shqiptare asht procesi i integrimit europian.

Mesazhi i Bashes ne fund te deklaratave per media per krenat e shtetit te Kosoves asht qe Partia Demokratike e Shqipnise e  kerkon dhe deshiron, asht nji Kosove te forte, e konsolidueme te se drejtes, me demokraci funksionale , rritje te njohjeve te shtetit, luftimi kunder krimit te organizuem, korrupcionit, ashtu si partia e tij e do per Shqipnine.

Shperndaje në: