BE: ISIS po planifikon atentate me armë kimike dhe nukleare n’Europë

parlamentieu

Parlamenti Europian ka paralajmëru sot se grupi terrorist, ISIS po planifikon atentate me armë kimike, radiologjike, biologjike dhe nukleare në vendet europiane, për të cilat rekomandon vendet anëtare të BE’s që të jenë në dispozicion para këtyne sulmeve të mundshme.

Simbas Parlamentit Europian, bazu në raportet e ekspertëve të ndryshëm, ekziston nji rrezik real që xhihadistët të perdorin këto materiale në sulmet e ardhshme kundër objektivave të ndryshme.

“Pasojat e nji sulmi të tillë do t’ishin ma shumë se destabilizuese”./republika.info/

Shperndaje në: