Belgjika shpallë 3 ditë zie kombëtare

AEROPORTI NE BRUKSEL MBAS BOMBES

Belgjika ka shpallë 3 ditë zie kombëtare mbas sulmeve të sotme në Bruksel ku humbën jetën 34 persona dhe u lënduen qinda tjerë.

Këtë e ka ba të ditun Ministri i Brendshëm belg Jan Jambon.

Jambon kallxoi se bashkë me Kryeministrin belg Charles Michel, n’oret e ardhshme kane me i vizitue vendet ku ndodhen mizoritë e shpërthimeve, këtë mëngjes.

Shperndaje në: