Besim Beqaj: Qe pse nuk kandidova për deputet

Anëtari i PDK’s, Besim Beqaj nuk ka me qenë në listën e kandidatëve për deputetë nga radhët e kësaj partie.

Këtë vendim, Beqaj e ka marrë mbas nji diskutimi të hapun me disa nga anëtarët e tjerë të partisë.

Ai ka thanë se ka kshue udhë në mënyrë vullnetare, mbasi lista asht e ngushtë dhe duhet me ju dhanë hapsinë të tjerëve.

“Ka qenë nji diskutim i hapun me disa, nuk kam me folë me emna. Për veti kam vendosë mbi bazën e asaj që ka hapsinë në institucione tjera, dhe kam me u koncentrue në programin ekonomik dhe fillimin e ri”, ka thanë Beqaj për lajmi.net

Shperndaje në: