Biden: Korrupcioni asht kancer, ai duhet me u luftue!

Numri 2 i Amerikes ne Kosove ka thane nder te tjera ne konferecen per media me presidentin Thaçi  se amerikanet besojne ne Kosoven, tue permend se SHBA ka dhane 2 miliarde dollare si ndihme me fuqizue Kosoven ne krejt e aspektet e saj.

Biden ka kerkue nga liderat e vendit me luftue krimin e korrupcionit, tue thane se korrupcioni asht kancer dhe ai duhet me u luftue por simbas tij perdorimi i dhunes asht i papranueshem ne nji shoqni demokratike moderne.

 

 

Shperndaje në: