Biden vjen n’Kosovë, qe kur!

Zavendëspresidenti amerikan, Joe Biden ka me vizitue Kosovën më 17 Gusht.

Gjatë qëndrimit të tij në vendin tonë, Biden ka me u takue me krenët kryesorë politikë në vend.

Ai pritet me vërtetue mbështetjen e parezervë të administratës së Presidentit Barack Obama për pamvarësinë dhe shtetësinë e Kosovës.
Biden asht njani prej përkrahësve ma të mëdhaj të Kosovës, dhe në respekt të tij, së fundi qeveria e Kosovës e ka emnue nji magjistrale, me emnin e djalit të tij të ndjemë, Boe Biden.

Shperndaje në: